Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Biblioteczne wędrowanie “Żabek”

Dziś dzieci 4-letnie z oddziału “Żabki” odwiedziły wypożyczalnię dziecięcą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach “Bibliotecznego wędrowania”. Dzieci po wypożyczalni oprowadziła p. Ewa ze swoją pomocnicą żabką Żaklinką. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak dbać o książki. Dzieci wysłuchały czytanej przez panią Ewę książki pt. “Franklin i książka z biblioteki”. Dzieci miały okazję obejrzeć różne książeczki m.in dźwiękowe, sensoryczne, czy obrazkowe. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

Serdecznie dziękujemy za wartościowe i miłe spotkanie.

Skip to content