Rozstrzygnięcie  V Ogólnopolskiego Konkursu Logopedyczno – Plastycznego pt. „CZY NAPRAWDĘ TRUDNE GŁOSKI?”

6 marca 2023 r. w  Przedszkolu Publicznym nr 19 im. J. Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim  rozstrzygnięto V Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny pt. „CZY NAPRAWDĘ TRUDNE GŁOSKI?”. Partnerami konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim, Rada Rodziców Przedszkola Publicznego nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Czasopismo „Bliżej Przedszkola”. Zadaniem dzieci sześcioletnich było wykonanie  pracy  plastycznej  do wybranego wiersza Jana Brzechwy: Entliczek-pentliczek, Jajko, Tańcowała igła z nitką,  Stonoga, Na wyspach Bergamutach.  Na konkurs wpłynęło 46 prac z 21 placówek z całej Polski. Jury dokonało wyboru  laureatów konkursu i przyznało dwa I miejsca, dwa II miejsca i trzy III miejsca oraz 7 wyróżnień.

– Kacper Gumieniuk, Przedszkole Publiczne nr 1, Łęczna

– Karina Kucza,Przedszkole Gminne, Iwonicz Zdrój

II  MIEJSCE

– Wiktoria Zadora, Samorządowe Przedszkole, Tokarnia

– Oliver Zając, Przedszkole Gminne, Rudna

III  MIEJSCE

Lena Jaszczak, Przedszkole Publiczne nr 5 im. J. Tuwima, Łask

Iga Kondracka, Przedszkole Gminne, Rudna

– Lena Pietruszka, Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddz. Integracyjnymi im. M. Konopnickiej, Brzozów

WYRÓŻNIENIA:

– Zuzanna  Adamska, Przedszkole Publiczne nr 11, Ostrowiec Świętokrzyski

– Wojciech Gambal, Przedszkole Gminne, Rudna

Blanka Kandefer, Przedszkole Gminne, Iwonicz Zdrój

– Zuzanna Klimaszewska,Przedszkole Sióstr Felicjanek im. Św. Feliksa Z Kantalicjo, Warszawa

– Kacper Kretkowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Bądkowo

– Aniela Nowak, Przedszkole Miejskie nr 10 „Niezapominajka”, Starachowice

Miłosz Gaj-Stępień,Przedszkole Sióstr Felicjanek im. Św. Feliksa Z Kantalicjo, Warszawa

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.                 Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.