Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

“Biedroneczki” i “Kaczuszki” są już przedszkolakami!

W październiku tego roku, w zaciszu naszego przedszkola, w pięknie przystrojonych salach odbyła się ceremonia Pasowania na Przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień pełen radości i wzruszeń dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Do uroczystego przyrzeczenia przystąpiły dwie grupy naszych najmłodszych przedszkolaków: dzieci 3- letnie z oddziału I „Biedroneczki” prowadzonego pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Połowniaki i Agnieszki Krońskiej-Strużyny oraz dzieci 3, 4-letnie z oddziału II „Kaczuszki” ze swoimi wychowawczyniami Agnieszką Gurską i Justyną Maj.
W przebiegu uroczystości wzięła udział dyrektor Aneta Stachurska. Podczas Pasowania na Przedszkolaka obecni byli także zaproszeni goście – rodzice dzieci, którzy mogli obejrzeć to niezwykle ważne wydarzenie na żywo. Pasowanie na Przedszkolaka w obu grupach rozpoczęło się krótkim występem artystycznym, w trakcie którego maluszki przebrane w piękne stroje zaprezentowały nabyte dotychczas w przedszkolu umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Najmłodsze przedszkolaki – „Biedroneczki” i „Kaczuszki” zostały bardzo ciepło powitane przez dzieci starsze z oddziału V „Sowy” i VI „Pszczółki”. Przygotowały specjalnie na tą okazję powitalne wiersze. W dalszej części programu dzieci z oddziału I wyrecytowały krótkie wiersze i hasło przedszkolaka „Jestem sobie przedszkolaczek”, zaśpiewały piosenki: „Całuski”, „Muchomor i Biedronka”, „Jedna rączka” i wykonały taniec ze wstążkami do utworu M. Jeżowskiej pt. „Piosenka Biedronki”. Równie pięknie zaprezentowały się dzieci z oddziału II. Maluszki zaśpiewały piosenki pt. „Wesoło witamy”, „Paluszek”. „Przedszkolakiem fajnie być” oraz wykonały taniec do piosenki „Kolorowe listki”. Nasi mali artyści udowodnili swoim występem, że w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Dzieci zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia, a następnie akt pasowania, którego dokonała dyrektor placówki Aneta Stachurska przy pomocy „czarodziejskiego ołówka”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i kuferek obfitości. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i pysznego tortu z motywem biedronki i kaczuszki. Z pewnością Dzień Pasowania na Przedszkolaka zostanie na długo w pamięci zarówno dzieci, rodziców, nauczycielek, jak i p. dyrektor przedszkola. Dzieciom z Oddziału I i II gratulujemy i witamy w gronie przedszkolaków.

Skip to content