Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Cała Polska Czyta Dzieciom – „Chreptusowe bajeczki do poduszeczki”

Dziś nasze przedszkolaki z oddziału III „Żabki” włączyły się w akcje Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci wybrały się do Liceum Ogólnokształcące nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Św., gdzie spotkały się z młodzieżą ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Starsi koledzy przygotowali dla przedszkolaków wspaniałą niespodziankę. W plenerze dzieci wysłuchały czytanego przez licealistów autorskiego tomiku „Chreptusowe bajeczki do poduszeczki”. Wśród bajek były m.in. „Bananowy bałwan”, „ Bazyl w kosmosie”, „Cyrkuśnik”. Dzięki tym pięknym utworom dzieci przeniosły się w świat magii ale też mogły z nich wyciągnąć wiele wartościowych treści. W przerwach przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych oraz mogły przekąsić słodkości przygotowane przez gospodarzy. Każda „Żabka” wróciła do przedszkola z własnym tomikiem „Chreptusowe bajeczki do poduszeczki”. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas p. dyrektor Małgorzacie Góreckiej-Smolińskiej, nauczycielkom p. Małgorzacie Szemraj i Agnieszce Krońskiej – Strużynie oraz zdolnej młodzieży.

Skip to content