Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

„Przedszkola czas już minął…” zakończenie roku szkolnego sześciolatków

Dla  51 sześciolatków z Przedszkola Publicznego nr 19 i ich rodziców 19 czerwca 2023 r. był dniem  uroczystym i niepowtarzalnym.  A to wszystko za sprawą wyjątkowej uroczystości –  „Pożegnania starszaków”.
Ten wspólnie spędzony w przedszkolu czas na zawsze pozostanie w pamięci absolwentów ,,Brzechwy”, ich rodziców i wychowawców. Skończył się okres beztroski, przedszkolnych przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci, z maluszków, zagubionych
i nieśmiałych, stały się odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Teraz nadszedł czas na przyjęcie nowych obowiązków. Od września dzieci rozpoczną edukację w różnych szkołach naszego miasta.
Tegoroczna uroczystość miała miejsce w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury. Na pożegnaniu starszaków z Przedszkola Publicznego nr 19 gościli Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka- Kuzdak, Dyrektor Ostrowieckiego Browaru Kultury Jacek Kowalczyk, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Marta Rozwadowska. Powyższe święto rozpoczęło się prezentacją multimedialną „Ale to już było i   nie wróci więcej…” przywołującą wspomnienia dzieciom i ich rodzicom lat spędzonych w  „Dziewiętnastce”.
Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek: Moniki Słowińskiej i Haliny Zwolińskiej – Bień przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był polonez, walc do melodii z filmu „Noce i Dnie”, wiersze i piosenki. Starszaki zostały pożegnane przez młodszych kolegów z oddziału „Sowy” i „Pszczółki”. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki. Były także życzenia dla sześciolatków i podziękowania dla rodziców ze strony dyrektor przedszkola – Anety Stachurskiej.  Rodzice na ręce dyrektora przedszkola również złożyli podziękowania za opiekę i trud włożony w edukację i wychowanie ich dzieci. 
Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc, wspólne rozmowy, dobre słowo, wsparcie i zaangażowanie w życie przedszkola. Dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, rozwijania swoich talentów i pasji, uśmiechu na co dzień, nowych przyjaźni, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.  

Skip to content