Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

CodeWeek – “Jesienne zabawy z kodowaniem”

W dniach 8-23 października nasze przedszkolaki z oddziałów III, IV, V i VI przyłączyły się do projektu CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. To społeczna inicjatywa w ramach, której europejskie państwa biorą udział w zadaniach związanych z kodowaniem. Celem programu jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas codziennych zajęć bawiliśmy się w „Jesienne zabawy z kodowaniem”. Nasze przedszkolaki rozwiązywały różne zadania: układały ,,Jesienne rytmy’’, odgadywały ,,Zakodowane zabawy ruchowe’’, kodowały na dywanie z jesiennymi zwierzętami, tworzyły na kartkach ,,Zakodowanego jeża’’, były z wizytą w  „Zakodowanym sadzie’’, kodowały z matą- ,,Wyznaczały drogę jeża’’, odwzorowywały zakodowanego „Jesiennego ludzika’’ i grały w ,,Zakodowaną jesienną grę’’. Udział w programie pokazał nam, że nauka kodowania nie musi być trudna i nieciekawa, to czas aktywności umysłowej, kreatywnej zabawy w grupie, rozwoju logicznego myślenia i świetnej zabawy! Za aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – CodeWeek, jak co roku nasze przedszkole otrzymało certyfikat.

Skip to content