Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Czym powitać Cię Wiosenko…? chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów!

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka bardzo radosne i wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęły się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów przedszkolaki szukały oznak nowej pory roku, poznały wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Na zajęciach artystycznych wykonały szereg prac plastycznych związanych z pierwszymi oznakami nadchodzącej wiosny: przebiśniegi, krokusy, bazie, bociany… W przedszkolu pachnie wiosną. Każda grupa założyła w swojej sali wiosenny „Zielony ogródek”. Dzieci posiały rzeżuchę, pietruszkę, owies oraz posadziły cebulę na szczypiorek.
Powitanie wiosny na stałe wpisało się w kalendarz naszego przedszkola. Jest to uroczystość, która napawa wszystkich radością, optymizmem i dobrym humorem. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, miała ona nieco inny charakter niż zwykle, a mianowicie bez barwnego korowodu. Każda grupa powitała wiosnę krótkim programem artystycznym. W tygodniu poprzedzającym nadejście tej najpiękniejszej pory roku, w całym przedszkolu panował wiosenny nastrój. Z sal rozbrzmiewały piosenki, dzieci recytowały wierszyki, tańczyły. Było bardzo wesoło
i kolorowo. Wszyscy starannie przygotowali się do powitania wiosny, a w strojach obowiązywały wiosenne barwy.
Bajecznie kolorowe stroje, świetne tematyczne piosenki i przepiękna dekoracja „WITAJ WIOSNO” – to były piękne przedstawienia!
Mamy nadzieję, że starania przedszkolaków z „dziewiętnastki” sprawią, że wiosna zagości  u nas na dobre.

Skip to content