Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

,,CZYTAM Z BABCIA I DZIADKIEM”

21 stycznia 2020 r. Przedszkole Publiczne nr 19 odwiedzili goście specjalni- babcie i dziadkowie najmłodszych przedszkolaków. Do grona zaproszonych gości dołączył również kierownik ODS ,,Malwa’’ Robert Cedro.W tym dniu dla uczczenia tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka zorganizowano dla dzieci z grup młodszych spotkanie pod hasłem „Czytam z babcią i dziadkiem ”. Wspólne czytanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom” i realizowanego przez placówkę projektu czytelniczego ,,Czytająca Dziewiętnastka”. Dyrektor przedszkola Aneta Stachurska ciepło powitała i przedstawiła wszystkich przybyłych gości. Były to następujące babcie: p. Ewa Kaczmarska- babcia Marcela, p. Bożenna Nadbrzuchowska- babcia Gabrysia, p. Grażyna Bińczak- babcia Zosi i Madzi, p. Edyta Nowicka- babcia Antosia, p. Agnieszka Janik- babcia Blanki, p. Irena Heba- babcia Błażeja, p. Zofia Bielka- babcia Rolanda, p. Ewa Kopyś- babcia Jasia. Babcie czytały utwory patrona naszego przedszkola Jana Brzechwy, takie jak ,,Żaba’’, ,,Psie smutki’’, ,,Kłamczucha’’, ,,Leń’’, ,,Żuk’’ czy M. Konopnickiej  ,,Zła zima’’. Na zakończenie przedszkolaki recytowały wiersze dla gości i zaśpiewały piosenkę „Wielkie serce babci ”. Wnuczęta wręczyły swoim babciom piękne laurki i tulipany. Były wspólne pamiątkowe zdjęcia, chwile wzruszeń i radości. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przy herbatce.Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, radosnych chwil w gronie kochających wnuków.Koordynatorkami spotkania była Justyna Maj i Halina Zwolińska-Bień.

14

Skip to content