Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Babci i Dziadka

Na  scenie kina ETIUDA  dzieci   świętowały  Dzień Babci i Dziadka. Na widowni zasiedli najważniejsi goście w tym dniu – babcie i dziadkowie, których przywitała dyrektor przedszkola Aneta Stachurska i prezydent naszego miasta Jarosław Górczyński, który objął honorowym patronatem imprezę, osobiście przywitał gości i złożył im życzenia. Podkreślił też ważną rolę dziadków w życiu dziecka.Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu starszaków. Później na scenę wyszły maluszki – dzieci trzyletnie.  Dzieci zaśpiewały piosenkę „Babciu droga babciu”  Oddział II również trzyletni zaprezentował wiersze i życzenia. Dzieci czteroletnie zaprezentowały babciom taniec góralski. Kolejny oddział zaśpiewał piękną piosenkę dla ukochanych dziadków. Dzieci pięcioletnie zatańczyły krakowiaka i rock and roll. Dzieci sześcioletnie zatańczyły taniec hiszpański oraz zaśpiewały słynny przebój „Babcia stała na balkonie” Dla wielu dzieci był to pierwszy występ na tak dużej scenie. Stanęły jednak na wysokości zadania i zaprezentowały odważnie bardzo bogaty repertuar wierszy i piosenek, który mówił o ich wielkiej miłości i wdzięczności wobec dziadków.Na holu wejściowym Kina Etiuda dziadkowie mogli obejrzeć portrety dziadków wykonane przez ich wnuczęta. Goście mogli również obejrzeć wystawę prac dzieci „Moja Babcia, mój Dziadek”.Tegoroczna uroczystość na długo pozostanie w pamięci babć i dziadków. Dziadkowie byli pod ogromnym wrażeniem talentu i odwagi swoich wnucząt. Nie szczędzili im słów uznania, a w niejednym oku pojawiła się łezka. Zachwytu nie krył również prezydent Jarosław Górczyński, który obejrzał wszystkie występy dzieci. Były to niezapomniane, pełne wzruszeń chwile spędzone w serdecznej i miłej atmosferze.

Prezentacje grup: Oddział I – piosenka “Babciu, Droga Babciu”; Oddział II – wierszyki dla Babci i Dziadka; Oddział III – Taniec Góralski, Piosenka “Lipka” Oddział IV – piosenka “Dziadkowe bajeczki”; Oddział V – Taniec Krakowiak; Oddział VI – Taniec Rock and Roll do piosenki z Musicalu Grease Oddział VII – Piosenka “Orkiestry dęte” Oddział VIII – Taniec POLONEZ, TANIEC HISZPAŃSKI do piosenki “No Face No Name No Number” zespołu Modern Talking,

 

Skip to content