Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Chleba w oddziale “Żabek” i “Pszczółek”

15.10.2021r. dzieci z oddziału III “Żabki” i VI “Pszczółki” obchodziły Dzień Chleba.Na zajęciach przedszkolaki poznały etapy powstawania chleba, oglądając krótki film edukacyjny „Od ziarenka do chleba”. Rozwiązywały zagadki związane z pieczywem. Następnie dzieci dowiedziały się, jakie składniki są potrzebne do wypieku chleba. Losując obrazki z odpowiednimi produktami przypinały je na przygotowanej sztaludze. To jednak nie wszystko…. przedszkolaki poznały również wiele rodzajów mąk m.in. kukurydzianą, razową, czy żytnią. Mąkę wykorzystały wyklejając szablon bochenka. Punktem kulminacyjnym zajęć był wypiek chleba. Dzieci zaopatrzone w czepki i rękawice z pomącą wychowawczyń zagniotły ciasto. Po upieczeniu chlebka przez nasze panie kucharki rozpoczęła się długo oczekiwana degustacja. Uwieńczeniem zajęć była zabawa integracyjna „Mało nas do pieczenia chleba”.

Skip to content