Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”

W minionym tygodniu w grupie dzieci 5-letnich SOWY dominowała edukacja zdrowotna. Głównym celem prowadzonych zabaw i zajęć z dziećmi było kształtowanie właściwych nawyków higieniczno-zdrowotnych połączone z propagowaniem zdrowego stylu życia. Podczas zajęć poruszano tematy higieny osobistej, zdrowego odżywiania się, ubierania się odpowiednio do pogody. Dzieci poznały Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. W dniu 13 października odbyło się spotkanie z pielęgniarką – Panią Judytą Gierczak-Opalą, która opowiedziała o swojej pracy, pokazała akcesoria związane z zawodem pielęgniarki i lekarza. Przeprowadziła również z dziećmi ćwiczenia praktyczne na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej: naukę bandażowania, zakładania opatrunków. Ogromną frajdą dla dzieci było wykonywanie szaszłyków owocowych, a następnie ich degustacja. Samodzielnie przygotowane zdrowe przekąski smakowały im wyśmienicie.
Mamy nadzieję, że po cyklu tych różnych działań dzieci z grupy V będą dbać nie tylko o własne zdrowie, ale również o zdrowie innych.

Skip to content