Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Flagi

Nasze przedszkolaki wyjątkowo uroczyście w tym roku obchodziły zbliżający się DZIEŃ FLAGI. Jest to święto, które w kalendarzu Świąt Narodowych przypada 2 maja i skupia uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na fladze Rzeczypospolitej. Przedszkolaki z oddziału V i VI aktywnie włączyły się w obchody Dnia Flagi. Dzieci ubrane w koszulki w kolorach barw ojczystych obejrzały film edukacyjny pt. „Symbole narodowe”. Rozwiązywały zagadki im poświęcone, układały z pociętych kawałków ojczystą flagę. Przedszkolaki recytowały wiersz Cz. Janczarskiego ,,Barwy ojczyste”, wyszukiwały polską flagę spośród innych flag. Wspólnie zaśpiewały piosenkę ,,Jesteśmy Polką i Polakiem” i zatańczyły do tej melodii. ,,Sowy” i ,,Pszczółki” wyklejały na brystolach flagę z wykorzystaniem białych i czerwonych kół. W naszym przedszkolu już od wczesnych lat kształtujemy postawę patriotyzmu młodego pokolenia. Koordynatorkami Dnia Flagi były nauczycielki: Monika Słowińska i Katarzyna Pawlik.

Skip to content