Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wizyta w Straży Pożarnej

6 maja dzieci z oddziału Pszczółki oraz Jeżyki wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej. Po dotarciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przedszkolaków przywitali strażacy, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i uświadomili jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Przedszkolaki zapoznały się z pracą strażaka oraz wzbogaciły swoją wiedzę na temat istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia. Przed wycieczką w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa, podczas której dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej. W trakcie spotkania dzieci zwiedziły wszystkie pomieszczenia oraz garaż z zaparkowanymi wozami strażackimi. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i specjalnego ubrania ogniotrwałego oraz wejście do wozu strażackiego. Nie obyło się też bez pokazu lania wody co szczególnie podobało się przedszkolakom. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Skip to content