Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Kota – spotkanie z wolontariuszkami OSPZ Animals

W ramach obchodzonego 17 lutego Światowego Dnia Kota w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Odwiedziły nas Panie z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ANIMALS, które z wielką pasją opowiadały o swojej charytatywnej pracy dla zwierząt. Dzieci rozmawiały o kocich zwyczajach, poznały rasy kotów, śpiewały piosenki, mówiły wiersze. Chętnie bawiły się w “kocie zabawy”. Atrakcją spotkania był kontakt z grzecznymi – pieskiem i kotkiem. Dzień kota to nie tylko zwrócenie uwagi na najpopularniejszego zwierzaka domowego, ale również uwrażliwienie dzieci na problem bezdomnych i głodujących kotów. Dzieci z naszego przedszkola przekazały dary dla podopiecznych Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ANIMALS.

20190215_100746

Skip to content