Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkanie z poetą

21 lutego 2019 r. na zaproszenie  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu w Przedszkolu Publicznym nr 19 gościł  Roman Pankiewicz- pisarz, poeta, miłośnik podróży, wędrówek i  poznawania nowych ludzi.  Roman  Pankiewicz tworzy nie tylko literaturę dla dorosłych, ale również młodych czytelników. Podczas spotkania  gość przeistaczał się  w postacie opisane w swoich książeczkach,  przybliżając w ten sposób przedszkolakom takie zawody jak: policjant, strażak, żołnierz, listonosz, czy ratownik medyczny.W spotkaniu wzięli również udział wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Paweł Górniak oraz  starszy kustosz MBP Edyta Wojtiuk – Wołodkiewicz.  Przedszkolaki  przedstawiły na powitanie program artystyczny.  Zaprezentowały utwory  patrona  Przedszkola nr 19 – Jana Brzechwy. Zaśpiewały piosenkę ,,Kaczka-dziwaczka”, przedstawiły  inscenizację wiersza ,,Żuraw i czapla”. Miłą i wzruszającą niespodzianka dla autora była inscenizacja fragmentu wiersza jego autorstwa pt. ,,Listonosz”.

zdjecie główne1

Skip to content