Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Kropki

15 września nasze przedszkolaki rozwijały swoją kreatywność i twórczo działały w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki. Świętowanie dzieci  rozpoczęły od obejrzenia krótkiej bajki  o małej Vashti, która stała się inspiracją do obchodów Dnia Kropki. Główna bohaterka uwierzyła w siebie dzięki małej kropce… I w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć zabaw z „kropką” w roli głównej. Przedszkolaki przeliczały i segregowały kropki oraz układały kolorowe rytmy. Ćwiczyły motorykę małą przekładając kolorowe kropki pęsetką. Nie zabrakło również kreatywnych prac plastycznych takich jak „Jesienne liście”, „Kolorowe kropki” i „Kropeczka do kropeczki”.
Dzień Kropki był dla dzieci okazją do wyrabiania wiary we własne siły oraz poznawania  swoich mocnych stron. Wspólne zabawy dostarczyły przedszkolakom wiele radości.

Skip to content