Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Sportowa Re-integracja

16 września dzieci sześcioletnie z oddziału “Jeżyki” i “Wiewiórki” wzięły udział ,,SPORTOWEJ RE-INTEGRACJI”- rozgrywkach sportowych, które odbyły się na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 5. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej nr 5 „Razem dla Piątki”, PSP 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem spotkania było stworzenie warunków wspólnego spędzania czasu lokalnej społeczności, promowanie aktywności fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawody rozegrane były w czterech kategoriach wiekowych w tym dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nasze przedszkolaki, biorące udział w rozgrywkach musiały zmierzyć się z innymi zawodnikami w specjalnie przygotowanych konkurencjach: Bieg wahadłowy z odwracaniem krążków, rzuty ringo na materac oraz skoki z miejsca dodawane. Wszystkich uczestników sportowych zmagań do walki zagrzewali rodzice, rodzina oraz społeczność naszego przedszkola, klaszcząc i dopingując. Radości nie był miara jak po ogłoszeniu wyników okazało się ze NASZE PRZEDSZKOLE ZAJĘŁO PIERWSZE MIEJSCE. Dzieci były dumne ze swoich dokonań. Po skończonych sportowych zmaganiach każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Oprócz rywalizacji sportowej na dzieci czekało wiele dodatkowych atrakcji : dmuchańce , gry i zabawy stolikowe, czy też zabawy integracyjne. Cóż może być lepszego w budowaniu i wzmacnianiu więzi rodzinnych jak nie wspólna zabawa, która dostarcza tyle wrażeń i emocji. Do zobaczenia za rok…..

Skip to content