Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Piegów

“Piegi są małe, Piegi są duże,
Piegi odnajdziesz w każdej naturze.
Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają,
najładniej jednak na buziach wyglądają”.
 
Na buziach dzieci z oddziału „Motylki” i „Wiewiórki” pojawiły się piegi, za sprawą obchodzonego 01.03.2021 r. „Dnia Piegów”. Przedszkolaki poznały piegowatych bohaterów z literatury i bajek takich jak Pan Kleks, Pysia z Domisiów, czy Pippi Pończoszanka. Ta ostatnia ku zaskoczeniu wszystkich zaszczyciła nas swoją obecnością w przedszkolu. Razem z niespodziewanym gościem przedszkolaki poruszyły ważny temat tolerancji. Dzieci uświadomiły sobie, że choć każde z nich zupełnie inaczej wygląda, wszystkie mają jednakowe prawa. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną „Pippi” oraz bawiły się świetnie przy piosenkach „Biedroneczki są w kropeczki” oraz „Jak fajne mieć piegi”. Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka – pyszne ciasteczka „Pieguski”, którymi częstowała dzieci oczywiście Pippi.
 
 
Skip to content