Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Piżamy – wspieramy chore dzieci

Pomagać chorym dzieciom to główny cel, który przyświecał akcji Dnia Piżamy zorganizowanej w naszym przedszkolu. Przekazując rodzicom ogłoszenie, aby dzieci przyszły do przedszkola w ulubionej piżamce lub szlafroku, nauczycielki nie chciały urządzić nocowania z dziećmi, ani popularnego “Piżama – Party”. Zdaniem Dyrekcji PP 19, Anety Stachurskiej oraz koordynatora akcji Agnieszki Gurskiej, chodziło przede wszystkim o zwrócenie uwagi na zdrowie oraz naukę empatii od najmłodszych lat. Dlaczego piżama??? – ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Ubranie piżamy czy szlafroku, to nic innego jak, solidarność z dziećmi chorymi, potrzebującymi naszej pomocy i wsparcia. Reakcja przedszkolaków była zaskakująca…. dzieci ubrane w kolorowe piżamki, szlafroki i ich chęć niesienia pomocy wzbudziły podziw wychowawców. W każdej grupie przedszkolnej odbyła się pogadanka na temat wagi zdrowia w naszym życiu oraz przesłania tej bardzo poważnej inicjatywy. Najstarsze oddziały odśpiewały „Piosenkę o pomaganiu ludziom”, której słowa w sposób wymowny odzwierciedliły charakter naszego pomagania. Kto, jeśli nie Ty,kto jeśli nie My,kto jeśli nie Ja – pomagać innym ma! A dzieci… ??? – Pomagają, bo mają Moc, bo chcą pomagać!!! Dodatkowo przedszkolaki z naszej „Dziewiętnastki” przygotowały dla chorych dzieci przepiękne “kartki – laurki” z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, które zostaną przekazane dzieciom z oddziału onkologii dziecięcej w Kielcach oraz naszemu przedszkolakowi z oddziału Żabki. Cel tej szlachetnej akcji został osiągnięty. Dzieci zapamiętały, że zdrowie jest najcenniejsze, a kolorowy Dzień Piżamy wpisze się z pewnością w kalendarz corocznych inicjatyw, podejmowanych w naszym przedszkolu.

Więcej zdjęć na naszym Facebook’u.

Skip to content