Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Obchody Światowego Święta Pluszowego Misia

„Pokochaj pluszowego misia, On przyjacielem dzieci jest…”
W ramach obchodów Światowego Dnia Misia – 25 listopada, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zabawach z misiami. We wszystkich grupach na przedszkolaki czekało wiele „misiowych atrakcji”. Dzieci usłyszały historię powstania pluszowego misia i spotkały się z bajkowymi misiami. Uczestniczył w zabawach dydaktycznych m.in. układały puzzle, kodowały oraz rozpoznawały emocje. W tym dniu nie mogło zabraknąć również zabaw muzyczno – ruchowych: „Niedźwiadek”, „Stary Niedźwiedź”, „Jadą, jadą misie”. Przedszkolaki degustowały także przysmak misiów, czyli pyszny miód. Podczas zajęć plastycznych w każdej grupie powstały piękne misiowe portrety. W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły i śmiało stwierdziły, że „…miś przyjacielem dzieci jest…!”.

Więcej zdjęć w naszej galerii i na naszym Facebook’u.

Skip to content