Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Pustej Klasy

W piątek, 7 czerwca 2024r. nasze przedszkolaki porzuciły zabawę i naukę w salach na rzecz edukacji w najlepszym możliwym miejscu – w otoczeniu przyrody na świeżym powietrzu. W tym roku nasze Przedszkole dołączyło do świętowania Dnia Pustej Klasy – ogólnopolskiej akcji promującej edukację w terenie. Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone co roku w czerwcu, którego inicjatorem w Polsce jest Ośrodek Działań Ekologicznych “Źródła”. Wszystkie zajęcia i zabawy w dniu dzisiejszym odbywały się m.in.: w ogrodzie przedszkolnym, czy na terenie „Ogrody na Ogrodach”. Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych, ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach integracyjnych. Rozwijały swoje umiejętności plastyczne malując farbami na folii, a mali przyrodnicy tworzyli „Koktajl zapachowych”. Przedszkolaki udały się także do Zakładu Krawieckiego „Regina”, kawiarni „Na Słodką Nutę” i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

#dzienpustejklasy2024

Skip to content