Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Zakończenie roku przedszkolnego starszaków

,,Smutno w serduszku każdemu z nas
Żegnać przedszkole przyszedł nam czas.
Wszystkie zabawki zostały tam,
Gdzie już dostępne nie będą nam.
Przed nami szkoła, nauki czas,
Z żalem żegnamy dziś wszystkich was.’’

W dniu 17 czerwca w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków. Tak recytowały dzieci z oddziału VII – Jeżyki i VIII – Wiewiórki, a rodzicom kręciła się łza w oku. Ten wspólnie spędzony w przedszkolu czas na zawsze pozostanie w pamięci absolwentów ,,Brzechwy”, ich rodziców i wychowawców. Skończył się okres beztroski, przedszkolnych przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Teraz nadszedł czas na przyjęcie nowych obowiązków. Od września dzieci rozpoczną edukację w różnych szkołach naszego miasta.
Na pożegnaniu starszaków z Przedszkola Publicznego nr 19 gościliśmy Agnieszkę Wołącewicz z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Jacka Kowalczyka -Dyrektora Ostrowieckiego Browaru Kultury oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Martę Rozwadowską. Powyższe święto rozpoczęło się prezentacją multimedialną „Ale to już było i nie wróci więcej…” przywołującą wspomnienia dzieciom i ich rodzicom lat spędzonych w „Dziewiętnastce”. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek: Magdaleny Kawiak i Agnieszki Krawczyk przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był polonez, walc, wiersze i piosenki oraz tańce współczesne. Starszaki zostały pożegnane przez młodszych kolegów z oddziału „Sowy” i „Pszczółki”. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki. Dyrektor Aneta Stachurska pożegnała dzieci ciepłymi słowami, a rodzicom życzyła, aby zawsze mogli być dumni ze swoich pociech. Rodzice na ręce dyrektora przedszkola również złożyli podziękowania za opiekę i trud włożony w edukację i wychowanie ich dzieci. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc, wspólne rozmowy, dobre słowo, wsparcie i zaangażowanie w życie przedszkola. Dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, rozwijania swoich talentów i pasji, uśmiechu na co dzień, nowych przyjaźni, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Skip to content