Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Świętego Patryka

Nasze przedszkolaki w ramach zajęć z języka angielskiego świętowały Dzień Świętego Patryka, który jest irlandzkim świętem narodowym. Uroczystości rozpoczęły się z samego rana i przybrały radosną formę. Całe przedszkole zostało przyozdobione balonami, w salach pojawiły się zielone koniczynki, a dzieci przyszły tego dnia ubrane na zielono. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prezentacji, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się gdzie leży Irlandia, i dlaczego zielona koniczynka jest motywem przewodnim tego wyjątkowego święta. Poznały historię Świętego Patryka, który przy pomocy trójlistnej koniczynki wyjaśniał istotę Trójcy Świętej oraz dowiedziały się, gdzie swój garnek ze złotem ukrywa irlandzki skrzat Leprikon. Dzieci uczestniczyły również w grach i zabawach, podczas których utrwalały poznane słownictwo dotyczące Dnia Świętego Patryka Na koniec wszyscy zatańczyli przy skocznej irlandzkiej muzyce. Ukoronowaniem uroczystości był słodki cukierek i pyszny koktajl witaminowy, oczywiście wszystko w kolorze zielonym. Koordynatorem uroczystości była nauczycielka języka angielskiego – pani Kalina Łabuz-Bębas.

Skip to content