Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

„Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Dzieci 6-letnie z oddziału „Wiewiórki” uczestniczyły w zajęciach w ramach realizowanego w naszym przedszkolu ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Podczas zajęć przedszkolaki poznały wiele produktów ekologicznych. Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć jak wygląda znaczek „EKO”, który znajduje się na opakowaniach tych produktów. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, poznały drogę powstawania zdrowych produktów. Ważnym elementem tych zajęć było również wspólne omówienie piramidy zdrowego odżywiania i zwrócenie uwagi, że oprócz zdrowego jedzenia ważna jest dla nas także aktywność fizyczna. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak z pociętych elementów samodzielnie ułożył piramidę zdrowego odżywania. Po tych zajęciach wszystkie dzieci wiedzą, że powinniśmy wybierać produkty „EKO”.

Skip to content