Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień świętego Patryka

Wraz z nadejściem wiosny nie brakuje zielonych dni w naszym przedszkolu!
Kolor zielony jest kolorem symbolizującym nadzieję, wiosnę oraz Dzień świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne.
Upamiętniliśmy tego sławnego świętego poprzez przybliżenie jego postaci, historii święta i sposobów obchodzenia tego dnia na całym świecie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy nasze przedszkolaki wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, pot oraz Leprechaun oraz świetne się bawiły przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Wszystkie oddziały przedszkolne od maluszków po starszaki wzięły udział w obchodach Dnia świętego Patryka, a Panie Kucharki zadbały o to, aby posiłki współgrały z kolorem przewodnim dnia.

Skip to content