Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Świętego Patryka

W piątek, 15 marca,  obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Poznaliśmy legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga tego kraju. Poznaliśmy małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun,  który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Wzbogaciliśmy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz świetne się bawiliśmy przy piosence ” GREEN “. Na zakończenie czekała na nas zielona, smaczna niespodzianka – napój irlandzki.  Wszystkim ten dzień upłynął bardzo ciekawie i radośnie.

20190315_091954

Skip to content