Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Ferie zimowe na wesoło

Tegoroczne ferie zimowe w naszym przedszkolu to czas świetnych zabaw i realizacji ciekawych pomysłów, które w tym roku upłynęły pod hasłem „Ferie zimowe na wesoło ”. Ferie skończyły się i niestety to co fajne szybko mija i według dzieci ferie znów były za krótkie. W tym roku dzieci miały moc atrakcji z czego bardzo się cieszyły. Każdego dnia nasze przedszkolaki mogły liczyć na wiele ciekawych zajęć i wyjątkowych atrakcji.Pierwszy tydzień ferii upłynął dość miło, dzieci brały udział w zabawach z wykorzystaniem różnorodnych gier ruchowo – muzycznych i plastycznych. Przedszkolaki uczestniczyły w „Imprezie urodzinowej Kubusia Puchatka” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Ponadto czas ferii umiliły warsztaty dla dzieci w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, gdzie dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat funkcjonowania biblioteki. Starszaki odbyły spotkanie z książką Anity Głowińskiej „Kicia Kocia”, wykonały metodą origami prześliczne zakładki do książek przedstawiające różne zwierzątka, a także dowiedziały się wiele o faunie i florze ciepłej i odległej Australii. Poznały obyczaje i zwyczaje tego interesujące kontynentu. Dzieci wzięły udział w zabawach i quizach np.: wyciągały z koszyka różne rekwizyty, które musiały dopasować do znanych im postaci z bajek. Niespodzianką dla dzieci było obejrzenie teatrzyku Kamishibai. Cały okres ferii dostarczył dzieciom wielu ciekawych zabaw, gier oraz fascynujących eksperymentów. Starszaki utrwaliły wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania się i dbałości o sprawność fizyczną. Przedszkolaki przygotowały piękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. W drugim tygodniu ferii dzieci odbyły wycieczkę do kina na film animowany „O czym dzisiaj marzą zwierzęta?” oraz odwiedziły Centrum Zabaw, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło także zajęć teatralnych, w czasie których dzieci wykonywały scenografię do ulubionej baśni i postaci bajkowej. Podczas drugiego tygodnia ferii dzieci poznały pięknie ilustrowane bajki i wiersze naszego patrona przedszkola Jana Brzechwy tj. „Leń”, „Na straganie”, „Kaczka Dziwaczka”, „Ptasie plotki”, „Pomidor”, „Żuraw i Czapla”. Podsumowaniem ferii był Festiwal Piosenki Przedszkolnej, w czasie którego wszystkie dzieci śpiewały znane i lubiane piosenki. W trakcie ferii przedszkolaki przeniosły się w krainę fantazji i wyobraźni, odgrywały bajkowe role i wesoło spędzały ze sobą czas. Jesteśmy pewni, że każdy przedszkolak znalazł coś dla siebie i miło spędził czas.
Więcej zdjęć na naszym facebook’u oraz w galerii zdjęć.

Skip to content