Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Jasełka w Sanktuarium

Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza dr Andrzeja Barzyckiego, który już po raz kolejny zaprosił dzieci do świątyni w święto Trzech Króli, zgromadzeni wierni podczas mszy św. mieli okazję poczuć atmosferę Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Przedszkolaki, wcielając się w biblijne postacie – Maryję, Józefa oraz mędrców ze Wschodu, przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplatając ją pięknymi kolędami i pastorałkami.   W efekcie obejrzeliśmy ciekawe, pouczające, a przede wszystkim wzruszające przedstawienie, które w świątecznej scenerii kościoła, na tle udekorowanych choinek i pięknej szopki nabrało szczególnego znaczenia – podkreśliła dyrektor PP nr 19 Aneta Stachurska.  Finałem jasełek były gromkie brawa, oraz przesłanie skierowane do wiernych i ciepłe słowa ks. A. Kamińskiego, który serdecznie podziękował młodym artystom oraz ich nauczycielom za przygotowanie dzieci – Annie Dybul    i  Katarzynie Pawlik.

20200105_122729

 

Skip to content