Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

KOLĘDUJEMY W „DZIEWIĘTNASTCE”

Grudzień każdemu kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia i szczególnie lubianym, nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych, okresem przedświątecznym. Jest to czas radości, dobroci, wyjątkowej pomocy innym i ciepła rodzinnego. W Przedszkolu Publicznym nr 19 również dało się odczuć ten wyjątkowy czas radości. W bajkowych sceneriach, z uśmiechem na twarzy i w sercu społeczność „Dziewiętnastki” przeżywała te niezwyczajne chwile. W poszczególnych oddziałach Przedszkola Publicznego nr 19, od maluchów zaczynając, a na starszakach kończąc odbywały się spotkania świąteczne. Kolędy, pastorałki   i wierszyki rozbrzmiewały z ust małych artystów, wcielonych w role aniołków, pasterzy, gwiazdeczek. Oprócz tego tańce śnieżynek, aniołków, małych Mikołajków i życzenia świąteczne. Dzieci prezentowały umiejętności i zdolności taneczne, wokalne i teatralne,           a zgormadzeni goście, wśród, których byli rodzice i dziadkowie, dyrekcja, wychowawcy    i przyjaciele przedszkola z dumą i wzruszeniem oklaskiwali małych artystów. Goście oprócz dużej dawki świątecznych emocji otrzymali również kartki i pierniczki dekorowane przez ich pociechy. Prezentacje artystyczne były okazją do spędzenia czasu w miłej, rodzinnej atmosferze, która przypominała o wyjątkowym charakterze zbliżających się świąt.Chcąc podzielić się świątecznym nastrojem w ramach współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 5, dzieci z oddziału V zaprosiły na swoje spotkanie świąteczne klasę Ib     z wychowawcą Bożeną Nizielską oraz dzieci z oddziału VI gościły klasę Id z wychowawcą Magdaleną Soboń. Spotkania były tym bardziej przyjemne, że wśród pierwszoklasistów byli absolwenci Przedszkola Publicznego nr 19, którzy z ogromną radością po raz kolejny gościli w progach placówki. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania, obdarowania upominkami oraz degustowania pierniczków.

zdjecie główne

 

 

 

Skip to content