Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Jasełka w Sanktuarium

W Święto Objawienia Pańskiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na ul. Polnej   w Ostrowcu Św., dzieci 6 letnie z grupy VII i VIII Przedszkola Publicznego Nr 19 wystawiły jasełka bożonarodzeniowe. Zostały one przygotowane pod kierunkiem p. Anny Dybul i p. Bożeny Czemierys. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza Andrzeja Barzyckiego, przedszkolaki z dziewiętnastki już kolejny raz mogły przedstawić  w Sanktuarium najmilszą tradycję bożonarodzeniową, jaką są jasełka. Zgromadzeni podczas Mszy św. mieli okazję poczuć atmosferę Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Mali aktorzy, wcielając się w biblijne postacie – Maryję, Józefa, mędrców ze Wschodu, Aniołów, Pasterzy, przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplatając ją pięknymi kolędami  i pastorałkami. Wzruszające widowisko w świątecznej scenerii kościoła, na tle udekorowanych choinek nabrało szczególnego znaczenia.

IMG_20190106_122358_Easy-Resize.com

 

Skip to content