Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

“Jeżyki” i “Wiewiórki” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.  Dlatego też 21 października  dzieci z oddziału VII i VIII  odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w Ostrowieckim Browarze Kultury. Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po pomieszczeniach bibliotecznych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się półkach, a szczególnie tym dla najmłodszych. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się też, jak dbać o książki. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodach Krasnala Hałabały.
Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta
w tutejszej bibliotece.

Skip to content