Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pasowania na Przedszkolaka w “Brzechwie”

Październik w naszym przedszkolu obfitował  w wiele uroczystość. Wśród nich były Pasowania na Przedszkolaka w pięciu oddziałach przedszkolnych. Były to wyjątkowe dni pełne radości i wzruszeń dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola.
Jako pierwsze do uroczystego przyrzeczenia przystąpiły dzieci 4 – letnie z oddziału III „Żabki” oraz dzieci 4- letnie z oddziału IV „Motylki”. Dzieci wystąpiły w pięknej jesiennej scenerii w ogrodzie przedszkolnym, gdzie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne podczas Festiwalu Uśmiechniętej Dyni. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego dokonała dyrektor przedszkola Aneta Stachurska.
Pasowanie na Przedszkolaka najmłodszych dzieci z oddziału I i II odbyło się w budynku Przedszkola w pięknie przystrojonych salach. W obu grupach uroczystość rozpoczęła się krótkim występem artystycznym, w trakcie którego „Biedroneczki” i „Kaczuszki” przebrane w barwne stroje zaprezentowały nabyte dotychczas w przedszkolu umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Dzieci wyrecytowały krótkie wierszyki, zaśpiewały piosenki m.in. „Moje przedszkole”, „Przedszkolakiem fajnie być”. „Biedroneczki” zaprezentowały taniec z chustkami do utworu „Piosenka Biedronki” z kolei „Kaczuszki” taniec do piosenki „Kolorowe listki”. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia, a potem akt pasowania, którego przy pomocy „czarodziejskiego ołówka” dokonała dyrektor placówki Aneta Stachurska.
Kolejne pasowanie odbyło się grupie dzieci 5, 6 – letnich ,,Jeżyki”. Uczestniczyły w nim dzieci, które rozpoczęły edukację w ,,Brzechwie” w bieżącym roku szkolnym. Jesienna dekoracja, barwne stroje podkreśliły charakter uroczystości. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny. Wykonywały zadania przygotowane przez Panią Jesień: opowiadały, po czym poznać, że już jesień, rozwiązywały jesienne zagadki, a na koniec piły ,,magiczny napój”. Zgodnie ze złożonym przyrzeczeniem dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
W każdej z grup mali artyści udowodnili swoimi występami, że w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Dzieci zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i kuferek obfitości. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i pysznego tortu.
Uroczystości Pasowania na Przedszkolaka w PP19 z pewnością na długo zostaną w pamięci wszystkich dzieci, nauczycieli i rodziców.
Dzieciom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu – w roli przedszkolaka, przyniósł im wiele radosnych i szczęśliwych chwil w gronie rówieśników, a nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.
Uroczystości przygotowały wychowawczynie: Magdalena Kawiak – oddział III „Żabki”, Agnieszka Krawczyk – oddział IV „Motylki”, Katarzyna Pawlik i Agnieszka Krońska – Strużyna – oddział I „Biedroneczki”, Justyna Maj i Paulina Gawrońska – oddział II „Kaczuszki” oraz Halina Zwolińska – Bień – oddział VII „Jeżyki”.

Fotorelacja z wydarzenia w galerii zdjęć i na Facebooku.

Skip to content