Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Kreatywne wakacje w ,,Brzechwie’’

Ostatnie dwa wakacyjne tygodnie dzieci z naszego miasta spędziły w Przedszkolu Publicznym nr 19. Każdego dnia czekały na nie różnorodne atrakcje.
W pierwszym tygodniu przedszkolaki bawiły się w ,,Małego architekta’’, odkrywały swoje pasje, pobudzały kreatywność budując różne konstrukcje z klocków, piasku kinetycznego, patyczków. Tworzyły z pudełek, wykonywały piękne plansze architektoniczne i makiety naszego przedszkola, które do dziś zdobią szatnię.
Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. W ogrodzie przedszkolnym, dzieci bardzo chętnie malowały farbami na folii spożywczej, rysowały kredą, grały w kręgle, korzystały z placu zabaw. W ogrodzie odbył się również ,,Piknik’’, podczas którego dzieci tańczyły przy znanych przedszkolnych piosenkach, uczestniczyły w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, gumy sensorycznej czy bum bum rurek.
            Drugi tydzień dyżuru wakacyjnego upłynął również radośnie i ciekawie. Podczas
,, Zabawy w teatr’’ i ,,Festiwalu muzycznego’’ dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i aktorskie: opowiadały ulubione bajki ,, Czerwony kapturek’’, ,,Kopciuszek‘’, ,,Trzy świnki’’, śpiewały znane dziecięce przeboje, bawiły się na magicznym dywanie.
Wakacyjny dyżur upłynął we współpracy ,,Dziewiętnastki” z instytucjami lokalnymi, min. z Miejską Biblioteką Publiczną. Dzięki temu dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny pt. ,,Czerwony kapturek’’ w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek czy wziąć udział w warsztatach pt. ,,Książka pod chmurką’’.  
            Ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się zajęcia sportowe, gdzie dzieci grały w piłkę, pokonywały tory przeszkód, rzucały woreczkami do celu. Dużą niespodzianką dla przedszkolaków były profesjonalne zajęcia taekwondo poprowadzone przez trenera z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego.
            W ostatnie dni wakacyjnego dyżuru dzieci na zajęciach pod hasłem ,, Badamy
i odkrywamy”
wykonywały doświadczenia i eksperymenty, m. in. stworzyły masę nienewtonowską, dowiedziały się, że ciecz pod wpływem odpowiedniego nacisku lub ugniatania zamienia się w ciało stałe, robiły bańki mydlane- ,,bańki w bańce’’, ,,kolorowa tęcza’’, ,, samo pompujące się balony’’.
             Ostatniego dnia odbył się ,,Bal na pożegnanie wakacji”. Dzieci bawiły się w rytmie znanych dziecięcych przebojów oraz tegorocznych hitów muzycznych. Tańce przeplatane zabawami muzyczno- ruchowymi i malowaniem twarzy dostarczyły przedszkolakom wiele radości. Każde dziecko zostało obdarowane balonikiem i słodką niespodzianką.
            Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszym przedszkolu na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Bardzo dziękujemy rodzicom z Ostrowieckich przedszkoli za miłe podziękowania za opiekę nad dziećmi.Skip to content