Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

,,Sportowa re-integracja’’

W sobotę 11 września nasze przedszkolaki wzięły udział w pikniku rodzinnym organizowanym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 pod nazwą ,,Sportowa re-integracja’’. Celem olimpiady było stworzenie warunków wspólnego spędzania czasu lokalnej społeczności, promowanie aktywności fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych po okresie izolacji pandemicznej, rywalizację w duchu zasad fair-play i zwiększenie świadomości w zakresie przeciwdziałania wadom postawy i chorobom cywilizacji.
            Nasze przedszkolaki,biorące udział w olimpiadzie musiały zmierzyć się z innymi zawodnikami w specjalnie przygotowanych konkurencjach sportowych. Pokonywały tor przeszkód, który był złożony z wielu zadań min. bieg slalomem między piłkami, przejście pod płotkiem, przeplot przez szarfy, czołganie się w tunelu itp. Do niektórych konkurencji przystąpiły panie nauczycielki, opiekunki dzieci, które również wykazały się doskonałymi umiejętnościami fizycznymi. Wszystkich uczestników sportowych zmagań do walki zagrzewali rodzice, rodzina oraz społeczność naszego przedszkola klaszcząc i dopingując. Dzieci oraz panie dzielnie wykonywały wszystkie zadania, a emocji nie było końca. 
            Po skończonych sportowych zmaganiach na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycielki: malowanie twarzy, malowanie na folii, zabawy plastyczne, ,,koralikowanie’’ czyli tworzenie z koralików własnej biżuterii, a nasz kochany przedszkolny Miś rozdawał dzieciom słodycze i baloniki. 
            Panie z naszej kuchni również zadbały o apetyt wszystkich przybyłych osób, przygotowując pyszny bigos, kanapeczki, ciasto oraz owocowe przekąski.
Pogoda tego dnia sprzyjała, a lekki ciepły wiatr sprawił, że bajecznie kolorowe bańki mydlane robione przez dzieci unosiły się do góry ponad budynkami. Cóż może być lepszego
 w budowaniu i wzmacnianiu więzi rodzinnych jak nie wspólna zabawa.
             Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkurencjach sportowych oraz ich rodzicom i rodzinom.    

Skip to content