Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Mali ogrodnicy – czyli realizacja projektu “Nasz eko – ogródek”

Miesiąc maj rozpoczyna się intensywnymi pracami w ogrodzie. Jak widać podobnie jest i w naszym przedszkolu. Każdego dnia nasz ogródeczek wzbogaca się o nowe uprawy. “Żabki” i “Pszczółki” zasadziły w przedszkolnym ogródku sałatę i rzodkiewkę. “Eko ogródkiem” zajęły się również maluszki z oddziału I “Biedroneczki”. Przedszkolaki podlały wiosenną uprawę…. obserwowały rosnące warzywka w przedszkolnej skrzyni. “Biedroneczki” zasadziły sałatę oraz symboliczne drzewko. Ogródek wzbogacił się także o pomidorki koktajlowe. Każdego dnia dzieci zaglądają do naszego ogródka, podlewają warzywa i z niecierpliwością oczekują na zbiory. Tym samym miło spędzają czas na świeżym powietrzu i utrwalają wiedzę dotyczącą roślin i ich pielęgnacji.

Skip to content