Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wizyta w Straży Pożarnej

W dniu 5 maja  dzieci z czterech grup Przedszkola Publicznego nr 19: oddz. IV, V, VII i VIII wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzięki życzliwości strażaków przedszkolaki obejrzały wozy strażackie  i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego i przymierzenia hełmu strażaka. Wszyscy chętni mogli również sprawdzić się w roli strażaka, trzymając w rękach prawdziwy wąż strażacki.  Na zakończenie spotkania dzieci przypomniały numer alarmowy do Straży Pożarnej – 998, niezbędny w sytuacjach zagrożenia.
Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Za tak miłe spotkanie, dzieci podziękowały strażakom wykonanymi przez siebie pięknymi laurkami oraz odśpiewały gromkie „Sto lat!”. 

Dziękujemy Wam Strażacy za Waszą pracę i za to, że jesteście!      

Skip to content