Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

21 listopada przedszkolaki z oddziału III i VII wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. Dzień wcześniej- 20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa.
W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane. W tym roku w dniu obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji wykorzystaliśmy aktywność sportową. Sport bowiem wspaniale łączy ludzi, a w walce o dobro dzieci jest tylko jedna drużyna- ,,drużyna praw dziecka”. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ,,Wszyscy mamy prawa”, rozegrały konkurencje sportowe, bawiły się przy muzyce, korzystały z chusty animacyjnej. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor niebieski jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. W obu grupach przedszkolaki wykonały plakaty, będące odzwierciedleniem omawianych w dniu dzisiejszym treści. Każde dziecko otrzymało medal potwierdzający przynależność do ,,DRUŻYNY PRAW DZIECKA”.

#unicefpoland, #WorldChildrensDay

Skip to content