Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

I miejsce za realizację „Programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski”

I miejsce

za realizację

„Programu  promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy  Ostrowiec Świętokrzyski”

W sali kina “Etiuda” 1 grudnia 2016 r. odbyła się EkoGala, będąca podsumowaniem kampanii ekologicznych prowadzonych w 2016 roku w ostrowieckich szkołach i przedszkolach. Podczas uroczystości Prezydent Jarosław Górczyński wręczył uczestnikom konkursów nagrody.W  jednej z kampanii pt. „Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach  i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski”  udział wzięło 3398 uczniów, przedszkolaków i zebrano ponad 138 ton surowców wtórnych. Program służył przede wszystkim kształtowaniu nawyku selektywnej zbiórki odpadów  oraz recyklingu wśród uczniów i przedszkolaków, wpływając również na ich otoczenie, zwłaszcza rodziców.W kategorii – przedszkola uzyskaliśmy wielki sukces – I miejsce. Z rąk Pana prezydenta otrzymaliśmy nagrodę – telewizor 55 cali SONY i kino domowe. Jest to sukces na który składa się wysiłek wszystkich pracowników, dzieci i rodziców zaangażowanych w realizację programu. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu udało nam się osiągnąć tak duży sukces. Pozyskane nagrody będą służyć wszystkim przedszkolakom w czasie edukacji przedszkolnej, a zdobyta wiedza na pewno przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej.                                                                                                                                                                                                        

Skip to content