Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Mobilne Planetarium w przedszkolu.

Dnia 02 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu gościło objazdowe „Planetarium”. Dzieci z naszej placówki zostały zabrane w fascynującą podróż po Kosmosie. Pod niebem planetarium wiernie naśladującym rzeczywisty firmament odbyła się dla dzieci lekcja astronomii i geografii. Przedszkolaki z okien statku kosmicznego, w jaki zmieniło się planetarium i przewodnika – bajkowej postaci, oglądały planety układu słonecznego, doświadczyły zderzenia z planetoidą, podziwiały drogę mleczną, poznały pojęcia związane z astronomią . Wszystkie te doświadczenia przypominały naszym przedszkolakom o tym, że nasza ziemia jest niewielką częścią otaczającego nas wszechświata. Dowiedzieliśmy się o narodzinach i śmierci gwiazd. Dla dzieci pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, który pozostawił niezapomniane wrażenia, będąc jednocześnie wspaniałym wprowadzeniem do świata planet, gwiazd i kosmosu.

planetarium

 

Skip to content