Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

,,Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”

Pomaganie innym może sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem. Ideę pomagania przekazujemy naszym wychowankom już od najmłodszych lat. Uczymy, że warto pomagać, bo dobro wraca. Po raz kolejny „Dziewiętnastka” włączyła się w akcję organizowaną przez UNICEF mającą na celu pomoc dzieciom z krajów najuboższych.
W tym roku jest to akcja UNICEF ,,Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”. Okazją do tego był Tłusty czwartek. W przedszkolu sprzedawane były pączki, a cały dochód w wysokości 1263,20 zł. został przeznaczony na pomoc dzieciom z krajów w Rogu Afryki, do którego należą takie kraje jak Somalia, Kenia czy Etiopia. Zebranie funduszy było możliwe dzięki zaangażowaniu rodzin naszych przedszkolaków. Te działania zostaną na długo w pamięci społeczności całego przedszkola, a dzieci doświadczyły, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy poprzez udział w organizowanej akcji wsparli dzieci z regionów dotkniętych niedożywieniem.

Skip to content