Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Międzynarodowy Dzień listonosza

“Wrzuciłeś, Grzesiu list do skrzynki, jak prosiłam?
List, proszę cioci? List, wrzuciłem, ciociu miła!
No, słowo daję!
I pamiętam szczegółowo:
List był do wuja Leona,
A skrzynka była czerwona…,
a koperta… no taka tego….nic nadzwyczajnego….”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Listonosza, obchodzonego 16 lutego, przedszkolaki z oddziałów II “Kaczuszki” i VI “Pszczółki” wybrały się na osiedlową pocztę. Przed wyjściem spotkały panią listonosz, która przyniosła do naszego przedszkola polecony list. Przed pocztą dzieci zobaczyły czy faktycznie skrzynka jest czerwona???? oraz …wrzuciły list do skrzynki. A na poczcie pani pokazała dzieciom, jak wygląda wysyłka i ważenie paczki pocztowej.
W sali przedszkolnej dzieci układały puzzle, które schowane były w kopercie i kolorowały znaczki pocztowe. Dzięki tej wycieczce zawód listonosza i informacje, co robi się na poczcie są już przedszkolakom dobrze znane.

Skip to content