Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Obchody Święta Drzewa na łonie natury

W dniu 8 października dzieci 5- letnie z grupy V i VI Przedszkola Publicznego nr 19 wraz z opiekunami wzięły udział w wycieczce do leśniczówki Leśnictwa Zwierzyniec na Gutwinie. W lesie wspólnie z Podleśniczym  Panem Robertem Osowskim obchodziły 19. edycję Święta Drzewa – programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Przedszkolaki zwiedziły „Ścieżkę Edukacyjną – Gutwin” pod przewodnictwem leśniczego, który opowiedział im jak należy zachować się w lesie, zapoznał z grzybami jadalnymi i trującymi, z różnymi gatunkami drzew iglastych i liściastych oraz zwierzętami leśnymi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały leśnych ciekawostek. Podziwiały i obserwowały las w pięknych barwach jesieni,  rozpoznawały i nazywały poznane drzewa liściaste i iglaste. Wielką radość sprawiło im układanie mandali jesiennej z zebranych darów lasu.
Edukacyjną leśną wędrówkę zakończyło radosne spotkanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Wszyscy z wielkim apetytem zjedli upieczone kiełbaski, które na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie.
To był dla wszystkich uczestników wycieczki bardzo mile spędzony czas na łonie natury, przy sprzyjającej pięknej, słonecznej pogodzie.
Za pomoc w organizacji wycieczki bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Ostrowiec Świętokrzyski, Leśnictwu Zwierzyniec, a Panu Robertowi Osowskiemu za profesjonalne przekazanie przedszkolakom wiedzy o lesie.
(Więcej zdjęć z wycieczki w galerii oraz na naszym Facebooku).

Skip to content