Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Kolorowa jesień w oddziale “Biedroneczek”

Jesień to barwna pora roku. Dzięki darom jesieni zgromadzonym w kąciku przyrodniczym, ta kolorowa pora roku zagościła w sali “Biedroneczek”. Maluszki miały okazję przekonać się, jakie skarby przynosi ze sobą jesień. Dzieci nie tylko podziwiały dary jesieni, ale też wykorzystywały je podczas zajęć. “Biedroneczki” segregowały liście, kasztany, orzechy, szyszki i żołędzie, układały rytmy oraz kolorowe puzzle. W ramach obchodzonego w październiku Święta Drzewa maluszki poznały znaczenie drzew oraz ich wygląd w różnych porach roku. Wspólnie ustaliły zasady właściwego zachowania w lesie i parku. Przedszkolaki wykonały wspólną dużą pracę plastyczną “Jesienne drzewo”, do której wykorzystały nie tylko gotowe elementy plastyczne, ale również jesienne materiały przyrodnicze. Każdy maluszek zrobił także swoje małe przestrzenne drzewko, które zdobił listeczkami w kolorach barwnej jesieni.

Skip to content