Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Ogólnopolski Tydzień Czytania

02.06.2022r. w naszym przedszkolu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania gościliśmy panią Barbarę Pawelec – kierownik Biblioteki Pedagogicznej Filia w Ostrowcu. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały wybranych wierszy z książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Raj na ziemi”. Wydarzenie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, oraz zachęcanie aby rodzice czytali swoim pociechom 20 minut codziennie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane treści oraz chętnie za gościem powtarzały rymowanki. Na zakończenie odbyła się krótka prezentacja artystyczna. Swoje umiejętności przedstawiły dzieci z oddziału V „Sowy” prezentując inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. „Żuraw i czapla” oraz dzieci z oddziału VII „Jeżyki” śpiewając piosenkę pt. „Witajcie w naszej bajce” oraz wykonując taniec do utworu „Ballade Pour Adeline”. Nasze przedszkolaki często odwiedzają bibliotekę pedagogiczną, uczestnicząc w warsztatach i poznając zasady funkcjonowania biblioteki. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Skip to content