Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pasowanie na Przedszkolaka

24.10.2017r. w Przedszkolu Publicznym nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się uroczyste pasowanie na Przedszkolaka. Do uroczystego przyrzeczenia przystąpiły dzieci 3 – letnie z oddziału „Kaczuszki” prowadzonego przez Panią Katarzynę Pawlik. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz pierwszy publiczny występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością. W uroczystościach wzięły udział jeszcze dwie grupy najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy w tym roku rozpoczynają swoją „przygodę” z przedszkolem – oddział dzieci 3 – letnich – Biedroneczki wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Anną Waliszewską i Anną Możeńską oraz oddział dzieci 4 – letnich – Motylki z wychowawczynią Panią Anną Matuszczak. Uroczyste pasowanie rozpoczęło się krótkim występem artystycznym dzieci, w trakcie którego prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Dzieci zostały nagrodzone przez przybyłych gości – rodziców i dziadków gromkimi oklaskami. Maluszki udowodniły, że w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego dokonała dyrektor przedszkola Aneta Stachurska oraz goście specjalni wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus oraz reprezentująca Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego Agnieszka Batóg. W uroczystościach wzięli udział również: przewodnicząca rady osiedla Ogrody Hanna Wasik oraz przewodniczący rady rodziców pp 19 Kamil Boleń. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i kuferki słodkości. Upominki przekazała także Joanna Pikus i Hanna Wasik. Nie zabrakło również pysznego tortu w kształcie kaczuszki przygotowanego przez rodziców.

KODAK Digital Still Camera

 

 

Skip to content