Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pasowanie na przedszkolaka w oddziale IV

W dniu 16.10.2017r. dzieci 4-5 letnie z oddz. IV wraz wychowawcą Anną Matuszczak i rodzicami, odbyły wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Eko-Agroturystycznego „Pod Lasem” w Starej Dębowej Woli.  Pogoda w tym dniu nam dopisała. Po zwiedzeniu gospodarstwa: zwierząt hodowlanych, obory, stajni, kurnika, wybraliśmy się na przejażdżkę wozem konnym po lesie. Ileż radości było widać na twarzach wszystkich uczestników. Przedszkolacy z ciekawością obserwowali las w jego jesiennej krasie, rozpoznawali i  nazywali drzewa liściaste i iglaste. Wszyscy zwrócili szczególną uwagę na piękny, olbrzymi i rozłożysty 300-letni dąb, rosnący na brzegu lasu. Po przejażdżce po lesie czekało na nas ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Po degustacji ziemniaków i kiełbasek nastąpił. dzieci zaprezentowały program artystyczny, udowadniając, że są już prawdziwymi przedszkolakami. Pani dyrektor Aneta Stachurska, przy użyciu zaczarowanej kredki dokonała aktu pasowania.Dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Nie zabrakło także wspólnych zabaw integracyjnych przy muzyce i gier sportowych.Wycieczka ta pozwoliła dzieciom na bezpośredni kontakt z naturą. Po spędzeniu czasu w relaksującym otoczeniu przyrody, pełni wrażeń i uśmiechu wróciliśmy autobusem do przedszkola.

 

Skip to content