Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Święto Drzewa

W dniu 10.10.2017r. w Przedszkolu Publicznym nr 19 odbyły się uroczyste obchody Święta Drzewa pod hasłem: „Drzewo – Przyjaciel”. W tym roku jest to już 15. edycja Święta Drzewa – programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanego od 2003r. , którego koordynatorem w dziewiętnastce jest nauczycielka Bożena Czemierys. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Przedszkola – p. Aneta Stachurska, która przywitała licznie przybyłych gości: wiceprzewodniczącą Rady Miasta – p. Joannę Pikus, radną Rady Miasta Ostrowca Św. – p. Urszulę Ubę, starszego specjalistę Służby Leśnej ds. ochrony lasu    i ochrony ppoż. – p. Jacka Sobolaka, kierownika ODS „Malwa” – p. Roberta Cedro oraz rodziców.        Następnie zaproszony leśnik – Pan Jacek Sobolak, zapoznał wszystkich uczestników              z zaletami drzew dla człowieka i przyrody oraz zachęcił  do podejmowania działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew. Zdobytymi wiadomościami na temat drzew mogły wykazać się przedszkolaki biorąc udział w zgaduj – zgaduli, przygotowanej przez p. Bożenę Czemierys. Przedstawiła ona również  prezentację multimedialną na temat: „Święto Drzewa                    w Przedszkolu nr 19”, podsumowującą 12-letnią współpracę przedszkola z Klubem Gaja. Uroczystość uświetnił program artystyczny na temat drzew, przygotowany przez dzieci          5- letnie z  oddz. VI. W barwnych strojach zaprezentowały piosenkę „Pokochajmy drzewa” oraz wiersz pt. „Drzewa”. Niezwykle ważnym momentem spotkania było wręczenie zaproszonym gościom dyplomów Przyjaciela Przyrody w podziękowaniu i z wyrazami wdzięczności za wieloletnią współpracę w ramach działań ekologicznych. Podczas uroczystości podsumowano również przedszkolny konkurs plastyczny nt. „Drzewo moim przyjacielem”, który zorganizowano w ramach obchodów Święta Drzewa. Przepiękne prace przedszkolaków można podziwiać na przygotowanej wystawie w holu przedszkola. Uwieńczeniem uroczystych obchodów Święta Drzewa była akcja sadzenia drzew w ogrodzie przedszkolnym przez dzieci 5 i 6 letnie z czterech najstarszych grup przedszkolnych wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

100_3977

Skip to content