Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Podsumowanie Konkursu Plastycznego “Witaj Wiosno”

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Dni stają się coraz dłuższe
a noce coraz krótsze. Wiosenne kwiaty, jak na przykład przebiśniegi, zawilce i krokusy zaczynają kwitnąć. Powracają też ptaki zimujące w ciepłych krajach.

Z tej okazji, w marcu przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Witaj Wiosno”, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.  Konkurs ten skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do przedszkoli publicznych i niepublicznych, przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, przedszkoli specjalnych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach z terenu całego powiatu ostrowieckiego.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno polskiej przyrody, rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej oraz wiary we własne siły, inspirowanie wiosenną tematyką, popularyzowanie wiedzy o barwach i symbolach wiosny.    

Zainteresowanie konkursem było duże a poziom wykonanych prac wysoki. Do naszego przedszkola wpłynęło łącznie 17 prac. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Prace konkursowe zostały wykonane na formacie A4 dowolnymi technikami plastycznymi. Dzieci  korzystały z różnych materiałów, m.in. kolorowego papieru, papierowych talerzyków, styropianu, pomponów, wacików i makaronu. Każda praca była barwna i wyjątkowa.

Ogłoszenie wyników nastąpi 14 kwietnia 2021r. Czekamy na werdykt Jury.

Już dziś dziękujemy wszystkim naszym zdolnym przedszkolakom za udział w konkursie a rodzicom za zaangażowanie
i  dostarczenie prac.

 Przedstawiamy pełną listę uczestników konkursu:

Oddział  I

Oliwia Dopieralska

Oddział II

Karolina Horosz, Kornelia Horosz, Wojciech Jurgas, Lena Michalska, Maja Duszka

Oddział III

Antoni Porępski, Mateusz Machnicki

Oddział  IV

Tomasz Grudzień

Oddział VI

Nadia Michalska, Agata Kozieł, Pola Pietrasiak,

Oddział VII

Anastazja Brociek, Filip Janik, Bartłomiej Mroczek

Oddział VIII

Aleksandra Ogórek, Martyna Lis

Skip to content