Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wielkanoc

Wielkanoc to długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości.
Jak co roku, w naszym przedszkolu organizowane są różne zajęcia związane z Wielkanocą, które pozwalają dzieciom pielęgnować piękno świątecznych zwyczajów. Sianie owsa, na którym przykucnie wielkanocny zajączek, malowanie
i oklejanie bibułą tęczowych pisanek – wydmuszek lub styropianowych kurczaczków. Dzieci poznają sposoby farbowania jajek bez użycia chemicznych barwników, np. przy użyciu łupinek cebuli. W przedszkolu organizowane są zajęcia z tego, co właściwie powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku tzw. święcone. Nauczycielki podkreślają, jakie znaczenie ma koszyczek, dlaczego  święci się go w Wielką Sobotę.
Okazuje się, że zorganizowany w naszej placówce Konkurs Rodzinny na najpiękniejszą „Eko-Ozdobę Wielkanocną”, cieszący się w tym roku ogromnym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i rodziców jest również doskonałą formą podtrzymywania tradycji wielkanocnych.
Czas Wielkiej Nocy to także okazja, aby dzieci poznały nowe tańce, piosenki  i wierszyki. Tej wiosny wszystkie przedszkolaki przygotowały wyjątkowy  program artystyczny, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Maluszki z Oddziału I Biedroneczki zatańczyły z pomponami „Taniec kurcząt w skorupkach”, zilustrowały ruchem przy użyciu żółtych chusteczek utwór „Kura gdacze”, zaśpiewały piosenkę pt.” Co to jest Wielkanoc?”. Dzieci z Oddziału II Kaczuszki zaprezentowały repertuar muzyczny pt.” Zając” i „Wesoła pisanka”, zatańczyły „Taniec kurcząt w skorupkach”. Z kolei przedszkolaki z Oddziału III Żabki zachwyciły zabawą muzyczno-ruchową z apaszkami do utworu „Taniec kurcząt w skorupkach” oraz radosną piosenką „Święta, święta biją dzwony”. Dzieci z Oddziału IV Pszczółki przygotowały inscenizację „Dyngusiarze” , piosenkę pt.”Święta, święta biją dzwony” i zatańczyły „Taniec kurczaków”.
Z kolei przedszkolaki z Oddziału V Sowy urzekły interpretacją piosenek pt.”Wielkanocne zajączki”, „Są takie święta” Zaprezentowały także umiejętności taneczne w „Tańcu kurczaków”, a recytatorskie w wierszu pt.”Pisanki”. Starsze dzieci z Oddziału VI Motylki  wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat piosenką „Są takie święta”.
W barwnych strojach zatańczyły również wielkanocny „Taniec kurczaków”. Dzieci z Oddziału VII Jeżyki nie zapomniały ozdobić styropianowe pisanki i posiać owies do doniczek. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu wiersz pt. ,,Wielkanoc” i dwie świąteczne piosenki: ,,Wielkanoc” oraz ,,Co to jest Wielkanoc”.
Dzieci z grupy VIII Wiewiórki podobnie jak Jeżyki posiały owies. Mali artyści zaśpiewali piosenkę pt. ,,Co to jest Wielkanoc”. Dzieci przedstawiły inscenizację ,,Zajączkowe pisanki”. Swój występ przedszkolaki z grupy ,,Wiewiórki” zakończyły ,,Tańcem kurczaków”.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei, miłości.  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne , Pracownicy oraz Dzieci Przedszkola Publicznego nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Św.

Wesołego Alleluja!

Skip to content