Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Poznajemy las jesienią

W dniu 13.10.2016r. dzieci 4-5 letnie z oddz. IV wraz wychowawcą i rodzicami, odbyły wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Eko-Agroturystycznego „Pod Lasem” w Dębowej Woli Starej. Pogoda w tym dniu nam dopisała. Po dokładnym zwiedzeniu gospodarstwa: zwierząt hodowlanych, obory, stajni, kurnika, wybraliśmy się na przejażdżkę wozem konnym po lesie. Ileż radości było widać na twarzach wszystkich uczestników. Przedszkolacy z ciekawością obserwowali las w jego jesiennej krasie, rozpoznawali i  nazywali drzewa liściaste i iglaste. Wszyscy zwrócili szczególną uwagę na piękny, olbrzymi i rozłożysty 300-letni dąb, rosnący na brzegu lasu.Podczas spaceru po lesie dzieci gromadziły dary jesieni do kącika przyrody oraz mogły obejrzeć z bliska borowika, maślaka, a także muchomora. Po przejażdżce po lesie czekało na nas ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski i ziemniaki.Ich degustacja odbyła się wewnątrz wiejskiej chaty, a wraz z herbatką miętową przygotowaną przez gospodarzy, smakowały wyśmienicie. Nie zabrakło także wspólnych zabaw integracyjnych przy muzyce i gier sportowych.
Wycieczka ta pozwoliła dzieciom na bezpośredni kontakt z naturą, na poznanie realiów życia na wsi. Po idealnym spędzeniu czasu w relaksującym otoczeniu przyrody, pełni wrażeń i uśmiechu wróciliśmy autobusem do domu.

100_3555 (1)

Skip to content